Yazı Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 15:34 Bu yazı 1307 kez okundu
 
Bir Tecavüz Sahnesi Düşün...
Esra Konuk
esraknk@hotmail.com
 
 

Bir tecavüz sahnesi düşün. Bizzat senin başından geçiyor. Ama kadın değil, erkeksin! Herhangi bir kuytuda senden daha güçlü bir erkeğin ani ve habersiz saldırısına uğruyorsun.  Belki şarap, belki soğan kokan ağzını zor kullanarak ağzına yapıştırıyor. Hırıltılar arasında salyalarını dudaklarına bulaştırıyor.


Uzaklaşmaya çalıştıkça kendine çekiyor ve bedenini bedenine yapıştırıyor. Sen kurtulmak için boğuşurken gücünü gösteriyor ve seni bir çırpıda yere atıp üstüne çıkıyor. 


Pantolonunu sıyırmaya çalıştıkça direniyor, ama debelendikçe onun gücü karşısında takatten düşüyorsun. Eli ve dudakları bedeninde dolaşıyor. Çığlık atmaya çalışıyor ama onun balyoz gibi inen darbeleri karşısında nefesin kesiliyor.


Eğer yalnız değilse, sen bunları yaşarken diğer arkadaşları, dünyanın başına yıkılışını bir metre öteden izliyor. Sırıtarak ve hayvani bir şehvetle sıranın kendisine gelmesini bekleyerek. Biri işini bitirince bu kez diğeri sana musallat oluyor. Her biri bir başka şekilde tatmin oluyor!


Sonra...


Sonra sıra senin susturulmana geliyor. 


****


Hangi sonu istersin? Başının taşla ezilmesini mi, yoksa onlarca bıçak darbesiyle delik deşik edilmeyi mi? Tanınmayasın diye seni cayır cayır yakmalarına ne dersin? Ya peki tırnağına zarar gelmesini istemeyen ailenin bunları yaşadığını öğrenip ömür boyu acı içinde kavrulmaları?


Bir anlığına arkana yaslanıp anlattıklarım sanki senin başına gerçekten gelmiş gibi hayal et! İnandığın tüm değerler üzerine yemin et ve söyle?


Nasıl htirdi?


Hayali bile kulağına korkunç geldi değil mi? 


Oysa sen bu olayı hergün yaşıyorsun! Bedensel olarak tacize ve tecavüze uğrayan her kadınla beraber senin erkeklik onuruna, haysiyetine, şerefine de tecavüz ediliyor. Niye teneşir uykusundaki mevta kadar suskunsun be kardeşim, niye? 


İlla biri gelip sana fiziki olarak tecevüz edince mi çığlık atacaksın? Bu tanıdık dehşet duygusu illa senin kapını dövünce mi haykıracaksın? İsyan etmen için, sırada senin eşinin, kızının, kız kardeşinin olması ve tıpkı Özgecan gibi katledilmesi mi gerekiyor?
İşte bizim insanlığımızın öldüğünün kanıtı, bu sözdür!


Aslında hepimiz, "İyi ki benim çocuğumun başına gelmedi" dediğimiz için utanç içinde kavrulmalıyız.


En çok da siz erkekler...

*******


Çok yakın tarihte Arifiyede 14 yaşında bir kız çocuğunun başından geçti bu olay. 


Ne yapıldı ?


Hiç birşey...


Bu arada yazmadan geçemeyeceğim... 


Bu haberi geçiştirme haber yapıp üstüne düşmeyen medya mensupları lafım sizlere...


Sizler için illa haber değeri taşıması için 14 yaşında bir kızın daha katledilmesi gerekiyordu?


Sizlerin haber anlayışı bumu?


******


Yıllardır yeri geldiğinde atıp tuttuğumuz Nihat Doğan dahi bu olayın üstüne giderek sesini yükseltirken siz hala neden birşeylerden çekinip olayı araştırmıyorsunuz?


Tek gündeminiz BASIN ÇALIŞANLARININ EV SAHİBİ OLMASIMI?


******


Şunu net olarak söyleyeyim. 


Caniliğin siyasi görüşü olmaz.

 

Son söz:  Herkes bu tür suçlar için idam cezasının geri getirilmesini istiyor. Ben de aynı fikirdeyim. Kesip boynuna as, "Bu senin başarının karşılığındaki madalyan" diyerek ödüllendir! Hem tecevüz hem de cinayet varsa, boynundaki madalya (!) ile birlikte asılmasından yanayım.


Bu konuda gönüllü cellat olmaya hazırım!

 
Etiketler: Bir, Tecavüz, Sahnesi, Düşün...,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Adapazarı

Güncelleme: 11.12.2018
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Haber Yazılımı